Jūs turite neeilinę galimybę įsigyti rankų darbo virtuvės peilius, pagamintus Japonijos meistrų  Hideo Kitaoka ir Hiroshi Kato iš "Takefu Knife Village" manufaktūros.

"Takefu Knife Village"- tai studija ir muziejus ,esantys Ečizene, Fukui prefektūroje, kur  įgudę meistrai kuria pjovimo įrankius (peilius, pjautuvus, žirkles ir t.t. ). Jie didžiuojasi savo veiklos istorija.

Tai prasidėjo prieš 700 metų, kai kardų meistras Kuniyasu Chizuru ieškojo vandens, kuris tiktų jo gamintų kardų grūdinimui. Tuo metu Takefu kaimas buvo didžiausias Japonijos žemės ūkio įrankių gamintojas, o jų gaminius pardavinėjo  prekybininkai visoje Japonijoje. Savo kelionės metu Kuniyasu Chizuru atsidūrė Takefu ir būdamas čia, ėmėsi kalti  kardus ir pjautuvus. Jo nukaltos geležtės buvo neįprastos Hokuriku sričiai, kurioje yra Ečizen, bet jų pjovimo savybės maloniai nustebino vietinius ūkininkus.  Tuo laikmečiu tapytojai laku keliaudavo po visą Japoniją, ir savo darbui jie naudojo Takefu pjautuvus, taip pat keliaudami parduodavo juos kitiems  ir grįždavo su užsakymais dėl naujų pjautuvų, kurie buvo specialiai projektuojami  taip, kad tiktų vietovėms, kuriose gyveno ūkininkai.

Takefu peiliai yra tokie įžymūs, kad įrašų apie juos galima rasti Japonijos istoriniuose šaltiniuose.

Jau  Edo laikotarpio viduryje buvo minima, kad įrankiai iš Ečizeno, ypač Ečizeno pjautuvai (Kama), tapo populiariausi Japonijoje. Istoriniame dokumente, kuris buvo parašytas Kanmon 8 (1668) apie populiariausius gaminius iš Ečizeno, buvo paminėti Kama( pjautuvai) ir Nagatana (tokie pat, kaip kapoklės Nakiri).

Showa laikotarpio pradžioje (1926-1989 m.) regione suklestėjo šilko audinių pramonė, todėl peiliai ir pjautuvai šilkmedžių pjaustymui ir genėjimui buvo ypač reikalingi ir ženkliai padidėjo jų gamyba. Be to, kapoklės ir ryžių auginimo pjautuvai taip pat buvo paklausūs, taigi peilių pramonė Takefu stabiliai augo.

Takefu meistrai pelnė sau pripažinimą už tai, kad 700 metų gamino puikius gaminius visai šaliai.

Japonijos meistrų peiliai

Aktyvūs filtrai

Išparduota

Ajikiri peilis

199,00 EUR

Ašmenų ilgis 12 cm. Peilio svoris 170 g.  Geležtė- dvisluoksnė, Shirogami plienas, poliruota. Rankena- magnolija, plastikinis tvirtinimo...

Kaisaki peilis

199,00 EUR

Ašmenų ilgis 15 cm. Peilio svoris 125 g.  Geležtė- dvisluoksnė, Shirogami plienas, poliruota. Rankena- magnolija, plastikinis tvirtinimo...